na dachu

Konstrukcje pod panele fotowoltaiczne

 Panele fotowoltaiczne to jeden z najlepszych sposobów pozyskiwania energii. Korzystanie ze źródeł odnawialnych niesie za sobą wiele pozytywnych korzyści, więc ich renoma i popularność rosną w zawrotnym tempie. Aby panele prawidłowo realizowały swoje funkcje, muszą być jednak odpowiednio zamontowane. Prawidłowe działanie paneli fotowoltaicznych jest możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnych konstrukcji. 

Konstrukcje fotowoltaiczne – w jakim celu się je montuje?

Konstrukcje fotowoltaiczne montuje się po to, aby panele miały zapewnioną odpowiednią stabilność. Nowoczesne konstrukcje są dostosowane pod różne rodzaje dachów, dzięki czemu wybór idealnego produktu zazwyczaj jest relatywnie prostym zadaniem. Na rynku można znaleźć konstrukcje dostosowane zarówno pod dachy płaskie, jak i skośne. Dodatkowo są one dopasowane pod różne rodzaje powierzchni. Nie ma znaczenia, czy dach jest wykończony dachówką, czy betonem – za pomocą odpowiednich konstrukcji panele można zamontować na każdym dachu bez wyjątku. Odpowiednio zamontowane konstrukcje umożliwiają umieszczenie paneli, które w dalszej kolejności będą zapewniały gospodarstwu domowemu dostęp do energii. 

Z jakich materiałów są wykonane konstrukcje fotowoltaiczne? 

 Konstrukcje pod panele fotowoltaiczne są wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu dopasowanie tego produktu pod indywidualne preferencje konsumenta nie jest niczym skomplikowanym. Największą popularnością cieszą się prawdopodobnie konstrukcje wykonane ze stali nierdzewnej oraz aluminium. Zastosowanie tych materiałów sprawia, że konstrukcje są odporne na korozję, w efekcie czego mogą prawidłowo realizować swoje funkcje przez długie lata.  W ostatnich latach na znaczeniu zyskały również konstrukcje wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo. Ich renoma wynika w dużej mierze z faktu, że są one najtańsze i pochłaniają najmniejszą ilość gotówki. Osoby, które chcą wybrać pośrednie rozwiązanie i nie są zainteresowane ani drogimi konstrukcjami wykonanymi w pełni z aluminium, ani produktami z taniej stali ocynkowanej, mogą sięgnąć po konstrukcje mieszane, które zawierają połączenie obydwu rodzajów konstrukcji. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konstrukcji fotowoltaicznych? 

Dobra konstrukcja pod panele fotowoltaiczne powinna wyróżniać się nie tylko atrakcyjną ceną, ale również innymi zaletami. Przy wybieraniu idealnej konstrukcji warto zwrócić uwagę na nośność dachu. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie przykrych niespodzianek związanych z nieprawidłowym działaniem paneli. Zastanawiając się nad rodzajem konstrukcji fotowoltaicznej, należy także wziąć pod uwagę kąt nachylenia dachu oraz materiał, z jakiego został wykonany. Inne konstrukcje nadają się bowiem dachówki, a inne do blachodachówki. Przed wyborem konstrukcji pod panele warto zaczerpnąć opinii ekspertów oraz upewnić się, że dany rodzaj konstrukcji będzie odpowiedni dla specyfiki dachu. 

Komu zlecić montaż konstrukcji fotowoltaicznych? 

 Aby konstrukcje fotowoltaiczne prawidłowo realizowały swoje zadania, muszą być odpowiednio zamontowane. W tym celu warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zjedli zęby na swoim fachu. Dzięki ich pomocy wybór odpowiedniej konstrukcji nie będzie twardym orzechem do zgryzienia, a zamontowanie paneli nastąpi w mgnieniu oka. Jeżeli konstrukcje fotowoltaiczne są w spektrum Twoich zainteresowań, to zajrzyj na stronę Ivendo Solar